Linphone Sip Voip for iPhone Uygulaması Ayarları

[alert-announce] iPhone için Tüm VoIP/SIP Programları [/alert-announce]

Linphone bizce Zoiper’den bile daha güzel bir arayüze sahip bir iPhone VoIP SIP client. Ayarlar meünüsü de kullanıcı dostu bir şekilde hiçbir kafa karıştırıcı ayrıntıya yer vermeyecek şekilde dizayn edilmiş.Uygulama açılışında aşağıda gördüğünüz gibi sadece iki seçenek bulunmakta.

[alert-note] Linphone – Belledonne communications [/alert-note]

 

Start seçeneğine dokunarak kuruluma başlayın.

linphoneiphone1

 

 

Gelen ekranda yeni bir Linphone.org  VoIP hesabı alabilir veya varolan Linphone hesap bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.Veya bugün göstereceğimiz gibi  sizin kullanmakta olduğunuz bir voip sip hesabının ayarlarını yapabilirsiniz. Bunun için en son seçenek olan I have already SIP account seçeneğine dokunuyoruz.

 

 

 

linphoneiphone2

 

Gelen ekranda gördüğünüz gibi sırayla

Username kısmına Voip hesabınızın kullanıcı adını, Password kısmına Voip Hesabınızın şifresini ve Domain kısmına da Voip Servis Sağlayıcınızın sip adresini yazmanız gerekiyor. Örn: sip.nonoh.net. Ayarları yaptıktan sonra Sign in düğmesine basarak ayarları tamamlıyorsunuz.

linphoneiphone3linphoneiphone5

 

Uygulamanın ayarlarına ulaşmak ve hesap ayarlarını değiştirmek için sağ alt köşedeki Settings seçeneğine basmanız yeterlidir.

İkinci ve üçüncü VoIP hesabını eklemek için aşağıdaki resimde görülen Run assistan seçeneğine tıklayarak Kurulum Sihirbazını yeniden başlatabilirsiniz.

linphoneiphone4