Linphone Free SIP VOIP Client For Android Uygulaması Tanıtımı ve Ayarları

[alert-announce] Android için Tüm VoIP SIP Programları [/alert-announce]

 

Arkaplan renkleri dışında iOS sürümünden hiçbir farkı olmayan Linphone for Android sürümünün Android işletim sistemine özel birde yankı önleyici (echo cancellation) bir özelliği bulunuyor.Aynı iOS’taki gibi rahatlıkla voip hesabınızı tanımlayıp anında konuşmaya başlayabiliyorsunuz.

[alert-note] Öncelikle bu Google Play Linphone Video uygulamasını indirin. [/alert-note]

 

 

Linphone karşılama ekranından sonra karşınıza hesap oluşturma sihirbazı gelecek.Burada  Let’s go seçeneğine dokunarak kurulumu başlatıyoruz.

[one_third] linphoneandroid1 [/one_third][one_third_last] linphoneandroid2 [/one_third_last]

 

Karşınıza gelecek ekranda yeni bir Linphone hesabı almak için birinci satırdaki Create an account on Linphone.org  seçeneğine, daha önceden bir Linphone hesabı almışsanız login olmak için ikinci satırdaki I already have a linphone.org account seçeneğine dokununuz.Eğer başka VoIP servis sağlayıcısından aldığınız bir hesabı kullanmak istiyorsanız   I already have a SIP account seçeneğine dokununuz.Aynı iOS sürümünde olduğun gibi biz burada 3. seçeneği seçip Linphone ile nasıl kendi voip hesabınızı tanımlarsınız onu anlatacağız.

linphoneandroid3

3. seçeneğe dokunduktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.Burada username satırına voip hesabınızın kullanıcı adını, password satırına voip hesabınızın şifresini ve  son olarak domain satırına VoIP Servis Sağlayıcınızın sip sunucu adresini yazın.(Örn: sip.nonoh.net). Ayarları kaydetmek için formun altında bulunan Apply düğmesine dokunun. Karşınıza aşağıda ikinci resimdeki gibi Yankı Önleme özelliğinin ayarlandığını bildiren bir uyarı gelecektir.

[one_third] linphoneandroid4 [/one_third]
[one_third_last] linphoneandroid5 [/one_third_last]

Son olarak ayarların doğru yapıldığını gösteren yeşil simgeyi uygulamanın sol üst köşesinde Registered yazısıyla birlikte görebilirsiniz.

[one_third]linphoneandroid6[/one_third][one_third_last] linphoneandroid7 [/one_third_last]

Son olarak yeni bir hesap eklemek isterseniz uygulamanın menüsünden Settings’e gelip sağdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz Account Setup Assistant seçeneğine tıklayınız.