Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kategori: Sektörden Haberler

Sektörden Haberler, Uluslararası Sim Kartları

Microsoft, Dünya çapında internet hizmeti verecek Sim Kart üzerinde çalışıyor

microsoftsim

Daha önce paylaştığımız https://voiprehberi.com/google-project-fi-ve-voip-dunyasina-etkisi/ yazımızdaki Dünya çapında yerel gsm operatörleriyle veri hizmeti servisini Microsoft‘da sunmaya başlayacak.Şu an yazıda dünya çapında bu servisi verdiği geçmese de bir süre böyle olacağını düşünüyoruz. Bu servisin Project Fi’dan farkı  sadece Windows Phone 10 işletim sistemi kullanan cihazlarda çalışacak olması. Bu bir bakımdan Microsoft’un bu servisinin dışarıya kapalı olacağı anlamına geliyor. Servisin diğer özelliği ise herhangi bir taahhüt vermeden bu hizmeti kullanabilecek olmanız.

Sektörden Haberler, Uluslararası Sim Kartları

Google Project Fi ve Voip Dünyasına etkisi

Nisan 2015 ayında duyurulan Google Project Fi öncelikli olarak sadece Google’ın çıkarmış olduğu Nexus 6 ile çalışacağı duyuruldu.Daha sonra ise Nexus 5x ve Nexus 6P‘yi destekleyeceğini duyurdu. Şu an ise tüm akıllı telefonları destekleyen Project Fi, 1GB başına $10 istiyor ve kullanılmayan her MB için 1 dolar cent‘i hesabınıza geri yüklüyor. Yani kullanılmayan her 100MB için $1 aylık olarak hesabınıza geri yükleniyor. Project Fi ile kendi numaranızı Google’a taşıyarak kullanmanız mümkün. Proje şu an Amerika ile sınırlı ileriki zamanlarda tüm dünyayı destekleyebileceğini düşünüyoruz.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!