Bria Voip Sip Phone For iPhone Uygulaması Ayarları (Ücretli Uygulama)

[alert-announce] iPhone için Tüm VoIP/SIP Programları [/alert-announce]

Bu yazımızda VoIP SIP Uygulamalarının şahı Bria VoIP SIP uygulamasının iPhone sürümünü tanıtacağız. Öncelikle sitemizde tanıttığınız veya internette karşılaştığınız voip sip softphone’lardan farklı olarak Bria ücretli bir uygulamadır. Ama kullanmaya başladıktan sonra parasını hakkediyor diyeceksiniz. 3G’de bile yüksek performans sağlayan Bria içinde uluslararası birçok VoIP servis sağlayıcısının ayarlarını hazır olarak barındırmakta. Bria, android’li telefonlar için geliştirilen  CsipSimple uygulamasının hatasız çalışan, ücretli versiyonu diyebiliriz. Elle ayarlaması da çok kolay olan Bria’da menüler derli toplu şekilde duruyor.  Bria Kurumsal alanda da kullanılabilecek sağlamlıkta diyebiliriz. Uygulamanın App Store’daki Fiyatının 14,99 TL olduğunu belirtelim.

 

[alert-note]Uygulamayı  Appstore’dan indirmek için buraya tıklayın | Bria VoIP SIP Phone with Video and Messaging(14,99TL) [/alert-note]

briaiphone1

Programı yükledikten karşılama mesajı görünüp kaybolduktan sonra sadece ilk açılışta aşağıdaki gibi bir menüye yönlendiriliyorsunuz. Eğer listedeki Voip Servis Sağlayıcılardan birinde hesabınız varsa listeden ismini bulup seçtikten sonra sadece kullanıcı adı ve şifre girmeniz yeterli oluyor. Bria Listesinde Betamax Klonları bulunmamaktadır.

 

Şirketinize ait sip sunucu ayarlarını veya listede bulunmayan bir servis sağlayıcının ayarlarını yapmak için resimde de görülen SIP – Making Calls seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

briaiphone2

 

SIP – Making Calls seçeneğine tıkladığınızda diğer tüm voip programlarında yaptığınız gibi Sırasıyla;

Account Name Uygulama açıldığında ekranın tam ortasından küçük harflerle görünecek isim.Buraya kullandığınız hesap adını yazmanız en iyi olur.

User Details

Display as Kullandığınız VoIP Servis sağlayıcısının ismini yazınız.

Username  Kullanıcı adını yazınız

Password Şifrenizi yazınız.

Domain Voip Servis Sağlayıcınızın sip sunucu adresini yazınız. Örn: sip.nonoh.net

briaiphone3

Bu ayarları yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Kaydet’e basarak voip hesabı kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.Aşağıda voip hesabının başarılı bir şekilde ayarlandığını görüyoruz.

briaiphone7

 

 Programdan Görüntüler

briaiphone4  briaiphone6