Voxalot.com’dan 6 Haneli SIP/Voip Numarası alma


[alert-warning]

Voxalot.com sitesi 31 Aralık 2011 tarihinde kapanmıştır.İlgili yazımızı okumak için tıklayın.

[/alert-warning]

 


İlk önce 6 haneli Sip Numaramızı almak için www.voxalot.com sitesine giriyoruz.Aşağıdaki resimde görülen “Sign Up Today” linkine basıyoruz.

 

Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız.

Daha sonra ilk satıra beğendiğimiz 6 haneli bir numarayı yazıyoruz.Adımızı-Soyadımızı, Şifremizi ve eposta adresimizi yazıyoruz.Son olarak Save butonuna bastığınızda yeni Sip numaranızı alıyorsunuz.


Şimdi Nonoh,Voipbuster,Lowratevoip,Voipdiscount ve diğer voip servis sağlayıcılarını bu SIP numarasıyla nasıl eşleştireceğimizi görelim.Hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağdaki menüden Voice Service Providers linkine tıklıyoruz.Gelen sayfada sağ üst köşede bulunan Add butonuna tıkladığımızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir form geliyor.


Servis sağlayıcı ekleme formu

:

İlk bölüme hangi voip servis sağlayıcısını kullanıyorsak onun adını yazıyoruz.

 


2. voip servis sağlayıcısından aldığımız kullanıcı adını, @servis sağlayıcı ismi.com olmadan yazıyoruz.

 

3. ve 4. bölümlerde şifremizi iki defa giriyoruz.

 

5. Codecs’e dokunmuyoruz.

 

6. voip servis sağlayıcmızın SIP Proxy adresini yani örnek verirsek sip.voipbuster.com şeklindeki adresini yazıyoruz.Neredeyse birçoğunun adresi böyledir sadece adresin başına “sip.” koyuyorsunuz.

 

 

 

7. Bölümdeki “Active” kısmını yada diğer adıyla “SIP Register” kısmını “No” şeklinde seçiyoruz.

 

Son kısımdaki Optimize Audio Path kısmına dokunmuyoruz.

 

Son olarak Save tuşuna bastıktan sonra sizi Provider List kısmına yönlendirecek ve orada eklediğiniz sağlayıcının bilgileri gözükecek.Birşeye dikkat etmeniz gerekiyor.Oradaki beş başlıktan sonuncu olanı yani Status kısmı altında ilk önce “Pending” uyarısını göreceksiniz.Bunun anlamı şu an işleminiz sıraya alındı ve yapılmaya başlanacak.Siteye en fazla 1 saat sonra girdiğinizde Status kısmında “Active” yazıyorsa herşey başarıyla tamamlandı demektir.Eğer hala Pending yazıyorsa ayarlarınızı baştan kontrol etmenizi öneririz.