Sipbroker.com ile sip numarası bulunmayan voip adresime numara almak

Bir önceki yazımızda sipbroker.com’un nimetlerinden bahsetmiştik.Ama ne varki her voip servis sağlayıcı sipbroker.com’a kayıtlı değil.Bundan dolayı örneğin [email protected]ğlayıcı.com adlı bir kişiyi voxalot ile aramak numara çeviremediğinizden dolayı zordur.İşte burada yine sipbroker.com devreye girerek bize mükemmel bir hizmet sunuyor.

Sipbroker.com, [email protected]ğlayıcı.com voip adresini kendisine kayıtlı tüm servis sağlayıcılardan aranılacak şekilde bir numaraya dönüştürüyor.Ve dahada güzeli bu ücretsiz numarayı siz seçiyorsunuz.

 

[alert-warning] Betamax klonları (nonoh.net, telbo.com,voipraider.com…)  sipbroker.com ile çalışmamaktadır. [/alert-warning]


[alert-announce]Sipbroker.com’a Kayıt Olmak için buraya tıklayın[/alert-announce]

1.Bölüm – Kayıt olmak


 

Resimde görülen formun açıklaması(Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız.)

Userid: Buraya sip numarası almak istediğiniz voip hesabınızı yazın. Örn: [email protected]ğlayıcı.com

Password: Buraya sipbroker.com’a giriş yapmak için kullanacağınız şifreyi yazın.Dikkat ediniz voip hesabınızın şifresi yazılmıyor.

Confirm Password: Şifrenizi bir daha yazın.

Email address: Hesabınızın doğrulanması için geçerli bir eposta adresi yazın ve Save butonuna basarak işlemi tamamlayın.

 

Epostanıza gelen doğrulama linkine tıkladıktan sonra yukarıdaki formda belirttiğiniz bilgilerle sipbroker.com‘a giriş yapın.

Karşınıza gelecek panelde adres bilgilerinizi veya diğer bilgilerinizi girmeniz zorunlu değildir.Bu yüzden sayfanın aşağısında bulunan numara belirleme bölümüne direk geçebilirsiniz.

 


 

 

2.Bölüm – Sistem Nasıl İşliyor ?

Sistemin işleyişi; Sipbroker.com’un bölge kodu *011 ile başlamaktadır.Daha sonra ülkelerden birinin kodunu seçtikten sonra istediğiniz bir numarayı alma hakkınız var, tabiki daha önce alınmadıysa.

Örneğin voip hesabınıza 244556 numarasını başında Türkiye ülke kodu ile almak istiyorsunuz.

Yapmanız gereken Country kısmından Turkey seçip, SIP Broker Alias satırına da 244556 numarasını yazdıktan sonra yukarıdaki formdan şifrenizi ve tekrarını yazıyorsunuz.Daha sonra en aşağıda bulunan Save butonuna basıyorsunuz.Evet bizcede çok pratik bir kullanım şekli değil ama her numara değişiminde bu işlemi tekrar etmeniz gerekiyor.

Bundan sonra sizi arayacak kişinin çevirmesi gereken numara şu şekilde olacaktır: *01190244556

 

 

 

[alert-warning]Numaranızın uzunluğu en fazla 15 haneli olabilmektedir.[/alert-warning]