Sipbroker.com | 37 farklı ülkeden 427 yerel numara ile sip numaralarını ücretsiz aramak (Türkiye Bulunmuyor)

 

Sitemizde tanıtılan voxalot.com ve iptel.org dahil olmak üzere birçok sip servis sağlayıcısının numarasını aşağıda tanıtacağımız servis ile 37 ülkeden ücretsiz arayabilirsiniz. Ücretsiz diyoruz çünkü birçok ülkede sabit hatları aramak artık ücretsiz veya gsm tarifelerindeki dakikalardan düştüğü için herhangi bir ek ücret ödenmiyor. Buradan yola çıkarak sipbroker.com’un internet kullanıcılarına inanılmaz bir olanak sunduğunu söyleyebiliriz. Ama ne yazıkki bu numaralar arasında Güney Afrika bile varken Türkiye bulunmuyor.

 

Bu servis ne işime yaracak diye soranlar için hemen anlatmaya başlayalım;

Bu sistemin en büyük özelliği dolaylı da olsa 37 farklı ülkeden 427 tane sabit hatta sahip olduğunuz anlamına geliyor. Sizinde hak vereceğiniz gibi böyle bir olanak, kobilerimiz ve turizmle ilgilenen şirketlerimiz için çok büyük bir nimet. Daha anlaşılır bir biçimde söylersek, sipbroker.com’a kayıtlı bir VoIP servis sağlayıcı kullanıyorsanız 37 farklı ülkeden 427 tane numara ile erişilebilen bir santralde hattınız var diyebiliriz.

Sistemin kullanımı çok kolay. Bulunduğunuz ülkedeki erişim numarasını aradığınızda sizden başında servis sağlayıcının koduyla birlikte sip numarasını girmeniz isteniyor.

Burada yapmanız gereken örneğin 123456 numaralı voxalot.com sip nosunu aramak için başına *010 koyarak tuşlamanız.

Yani, aramanız gereken numara şu şekilde olmalıdır: *010123456

Diğer bir örneği yine sitemizde tanıttığımız iptel.org üzerinden yapalım.

123 nolu iptel.org sip numarasını aramak için başına *478 kodunu tuşlamanız gerekiyor.Yani aramanız gereken numara *478123 şeklinde olmalıdır.

Bu iki örnekte de olduğu gibi her sip sağlayıcı aynı şehir ve ülke kodları gibi bir kod’a sahip. Aşağıdaki linklerden kodlara ve erişim numaralarına ulaşabilirsiniz. Numara listesinde dikkat etmeniz gereken tek şey bazı numaraların aynı anda 2 çağrı, bazılarının ise 500 çağrıdan fazlasını desteklememesi. Buna göre aramanızı gerçekleştiriseniz sizin için daha az yorucu olacaktır.

İletişiminizin hiç kesilmemesi dileğiyle.

 

[alert-announce]VoIP Servis sağlayıcılarına ve kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.
[/alert-announce]

[alert-announce]Sipbroker.com Ülkelere göre erişim numaralarına ulaşmak için buraya tıklayın.[/alert-announce]