Android Programı ile Sabit telefonları birbirine bağlayarak istediğiniz yerden ücretsiz konuşun !! (Güncellendi 20.05.2013)

Bu işlem aslında yeni değil.Bilgisayarınızda kullandığınız voip programının Phone to Phone bölümündende aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Aşağıda yayınlayacağımız rehberde ise Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz programla Betamax klonlarına ait hesabınızı kullanarak (paylaşacağımız android programı sadece Betamax Klonlarını desteklemektedir.) mobil internet üzerinden telefonları birbirine (phone 2 phone) bağlayabilirsiniz.

Öncelikle Android telefonunuza https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sitoplex.internetcall adresinden Phone2Phone Internet Calling programını yüklüyoruz.

Program yüklendikten sonra ilk açılışta aşağıdaki ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız.

phone2phone1

 


Ayarlara girmek için telefonunuzun menü tuşuna basarak Preferences seçeneğine dokunun.

phone2phone2


Gelen ekranda en aşağıda görünen Accounts bölümüne dokunun.

phone2phone3


Karşınıza yeni hesap ekleme ve silme bölümü gelecektir.Resimde görüldüğü gibi hazır olarak gelen Account 1 seçeneğine tıklayıp kullanıcı adı, şifre ve betamax klonunu seçeceğiniz bölüme gelin.

phone2phone4


Ekranda ;

Provider kısmından kullandığınız betamax klonunun adını seçin.

Username satırına betamax klonundan aldığınız kullanıcı adını yazın(sadece kullanıcı adı yeterlidir @nonoh.net gibi uzantılara gerek yoktur.)

Password satırına şifreninizi yazın

phone2phone5

Uygulamanın ana ekranındaki satıra yazacağınız numaranın hangi numaraya bağlanacağını yazmak için; Menü‘ye gelip Preferences‘a bastıktan sonra gelecek ekrandaki Your Number bölümüne kendi numaranızı yada bağlamak istediğiniz numarayı yazınız.

Arama Yapmak İçin

Ana ekrandaki satıra arayacağınız kişinin numarasını başına 00 koyarak (örn: 0090) satırın hemen altındaki Internet Call tuşuna basarak iki telefonu birbirine bağlayabilirsiniz.


 

 

Süper Bir Öneri !!

 

Madem ki bu program ile iki telefon numarasını birbirine bağlayabiliyorsunuz neden bu iş için sadece evinizdeki telefonları kullanasınız ki ? Bilgisayardan ve ev telefonundan bağımsız istediğiniz yeri arayabilirsiniz.


Nasıl mı ?

Ankesörlü telefonları kullanarak tabiki.Her ankesörlü telefonun bir numarası olduğuna göre bu durumda tek yapmanız gereken çevrenizdeki ankesörlü telefonların yerlerini belirlemek ve telefon numaralarını bir kenara yazmak.Daha sonra yapmanız gereken ise arayacağınız numara ile ankesörlü telefonun numarasını programa yazmak.