Bilgisayardan VoIP/SIP Numaralarını Ücretsiz Arama

[alert-announce]Aradığınızı bulamadınız mı ? Voip Destek Bölümümüze bakın ![/alert-announce]

 

İnternette sanal numara yani VoIP numarası veren birçok site bulunmakta.Eğer arayacağınız kişi bu numaralardan birine sahipse onu sınırsız ve ücretsiz şekilde arayabilirsiniz.Normalde bu işlemi bir Voip Kutusu(Gateway) satın alarak yapmanız gerekir.Ama şimdi tanıtacağımız site ile bilgisayarınızı voip gateway gibi kullanarak istediğiniz voip numarasını aramanızı sağlamakta.

Ne işe yarar ?
Gtalk2Voip servisi ise kullandığınız messenger üzerinden voip/sip numaralarını aramanıza imkan vermekte.Bu servisi  Gtalk,Msn Messenger ve Yahoo Messenger ile kullanılabilirsiniz.Ama size tavsiyemiz Gtalk ile kullanmanız.

Nasıl Kayıt olunur ?

Yapmanız gereken tek şey [email protected] adresini arkadaş listenize eklemeniz.Adresi eklediğiniz anda size servisi nasıl kullanmanız gerektiğine dair komutlar otomatik olarak mesajla ulaştırılacaktır.

Nasıl Kullanılır ?

Herhangi bir voip numarasını yada adresini aramak için arkadaş listenizden [email protected] kişisine tıklayın.Açılan mesaj penceresinde mesaj kısmına “call” komutunu yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra arayacağınız kişinin voip adresini yazıp entere basın.Çok kısa bir süre sonra [email protected] adresinden sesli çağrı alacaksınız.Çağrıyı kabul ederek konuşmaya başlayabilirsiniz.

Örnek:

call [email protected]