Getonsip.com | En kolay SIP/VOIP hesabı alınabilecek web hizmeti

Merhaba, bu yazımızda size gözümüzden kaçmış olan ücretsiz sip/voip hesabı dağıtan bir siteyi tanıtacağız. Siteye üye olmak ve sip/voip hesabı almak çok kolay. Özellikle de küçük bir topluluk (2-6 kişilik) arasında iletişim kurmayı planlıyorsanız bu site tam sizin için.

 

http://getonsip.com adresine girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir üye olma sayfası gelecek. Epostanızı yazdıktan sonra epostanıza bir onaylama linki gelecek.getonsip1

Gelen onaylama linkine bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir üyelik formu gelecek. Burada;

İsminizi (gerçek isminizi yazmak istemiyorsanız başka bir isim kullanabilirsiniz.),

Kullanıcı adınızı,

Şifrenizi ve Şifrenizin tekrarını yazıp hesabınızı yaratabiliyorsunuz.

Sitenin güzel tarafı ise bir eposta adresiyle 2 den fazla hesap yaratabiliyor olmanız. Ama güvenlik olarak en fazla 2 hesabı aynı eposta ile yaratırsanız epostanızı hacklendiğinde veya herhangi bir aksaklıkta sadece o 2 hesabı kaybetmiş olursunuz.

getonsip2

Aşağıda gördüğünüz resim ise getonsip.com’a giriş yaptıktan sonraki arayüzdür. Arayüzde gördüğünüz satıra aramak istediğiniz getonsip.com kullanıcı adını sonuna @getonsip.com koyarak arayabilir veya internetteki herhangi bir voip adresini adres şekline getirerek arayabilirsiniz. Yani bir inum numarasını aramak isterseniz arayacağınız inum numarasının sonuna @inum.net yazıp ekleyebilirsiniz. Bu servisle sesli görüşme dışında görüntülü görüşme de yapabilirsiniz ve bunların hepsini varolan tarayıcınızla yapmak mümkün.

getonsip3

Bu websitesinin temelinde https://voiprehberi.com/webrtc-nedir/ yazımızda tanıttığımız WebRTC protokolü yatmakta.