frisb.com | Web Tarayıcınız üzerinden Yerel ücretlerle arayın !

frisblogo

Frisb.com CeBIT Avusturalya 2013 Girişim yarışmasında finale kalan bir proje . Çalışma şekli çok akıllıca. Websitesine girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir satır geliyor. Oraya aramak istediğiniz kişinin numarasını başına ülke kodu koyarak arıyorsunuz.

Sistem şöyle işliyor: Siz, aramak istediğiniz numarayı satıra girdikten sonra send tuşuna veya satırın sol tarafında bulunan frizbi simgesine basıyorsunuz ve sistem sizi hangi ülkedeyseniz o ülkenin yerel numarasıyla çaldırıp kapatıyor. Bu numarayı geri aradığınızda arayan kişi bilgisayarı üstünden (Webrtc destekli mobil tarayıcılarda çalışmıyor) sizinle sanki şehir içindeymişsiniz gibi konuşabiliyor.

https://voiprehberi.com/voipraidercom-turkiyeyi-bedava-arayin/ yazımızda Yurtdışından Türkiye’yi aramak ile ilgili birçok yöntem paylaştık ama frisb.com paylaştığımız diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve ulaşılabilir çıktı.

frisbgiris

Yaptığımız denemelerde kendi numaramızı yazdığımızda bize çağrı atan numara 0312 ile başlıyordu ama 0312’li numarayı geri aradığımızda herhangi bir şekilde yanıt alamadık. Diğer ülkeler arasında herhangi bir bağlantı sorunu bulunmamaktadır.