Callcentric.com’dan Ücretsiz Amerikan DID Numarası Almak

Bu ücretsiz Amerikan DID dağıtımı internetteki çok eski şirketlerden biri olan Callcentric.com tarafından yakın zamanda dağıtılmaya başlandı. Ipkall.com ile neredeyse aynı kuralları olan Callcentric.com Amerikan Sabit Hat numarasına bir ay boyunca çağrı gelmezse hattınız iptal oluyor. Aynı şekilde sadece New York Eyaletinde bulunan alan kodlarından (516, 631, 845, 914, 917) birini seçebiliyorsunuz. Üye olduktan sonra satın alma işlemini tamamlayana kadar hiçbir şekilde numaranızı öğrenemiyorsunuz.(Satın alma işlemi tamamen ücretsizdir, sistem bir e-ticaret sistemi olduğundan online satış şeklinde gözükmektedir.

[alert-warning] Ücretsiz Amerikan DID numarasını kullanabilmeniz için callcentric.com’dan hesabınız olması gerekiyor. Eğer hesabınız yoksa Callcentric’e nasıl üye olacağınızı anlattığımız rehbere buradan ulaşabilirsiniz. [/alert-warning]

 

[alert-note] Callcentric.com’dan Ücretsiz Amerikan Numarası Almaya başlamak için Buraya Tıklayınız [/alert-note]

Karşınıza gelen ekranda numara  alacağınız ülkeyi şehri ve alan kodunu seçmeniz istenecek.Lütfen ekran görüntülerini takip ederek işleme devam ediniz.

1.Adım

Select country: Buradan United States seçeneğini seçiyoruz.(Zaten başka bir ülke ismi yazmamakta.)

callcentricdid01

 

 

2.Adım

Ülkeyi seçtikten sonra Select State/ Province kısmı yine tek şehir olduğu için otomatik olarak NY seçilecektir.Siz bu kısmı atlayıp bir sonraki seçenek olan Area code kısmından beğendiğiniz bir alan kodunu seçiniz.

callcentricdid02

 

3.Adım

Son kısımdan Select Rate Center / City denilen numaranızın New York Eyaletinde hangi şehirde olacağını seçiyorsunuz.Burada istediğiniz bir yeri seçebilirsiniz alacağınız numaraya herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. FARMINGDL veya NASSAUZN01 veya NASSAUZN09 yerlerinden birini seçip numaranızı seçmek için Lookup düğmesine basıyorsunuz.

callcentricdid03

 

 

4.Adım

Gelecek ekranda Şehirlerin alan kodlarıyla birlikte isimlerinin bulunduğu bir liste sizi karşılıyor.Burada ilk başta da dediğimiz gibi aynı ipkall sitesindeki gibi numaranızı göremiyorsunuz. Beğendiğiniz bir alan kodunu seçtikten sonra hemen sağındaki Order Now düğmesine tıklayıp bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

callcentricdid04

5.Adım

DID numaranızı seçtikten sepetinizdeki ürünleri gösteren ekrana yönlendiriliyorsunuz. Burada Continue Shopping diyerek ücretli ve ücretsiz diğer ürünlere göz atabilir veya Checkout diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.Buradan sonraki adım bu servisi Amerika ve Kanada’da kullan

 

 

callcentricdid05

 

6.Adım

Bu adımda servisi Amerika ve Kanada’da kullanacaklar için 911 Acil servisi hakkında bilgi alınmaktadır.Eğer bu ülkelerden birinde bu servisi kullanacaksınız Yes seçeneğini işaretliyorsunuz fakat 911 Acil numarasını aradığınızda ekstra ücret yansıtılacağını bilmelisiniz.Türkiye’de kullancağınız için siz No seçeneğini işaretleyip Digital Signature kısmındaki satıra üye olurken yazdığınız soyadınızı bir daha yazıp Submit düğmesine basıp devam ediyorsunuz.

callcentricdid07

7.Adım

Son olarak size aldığınız ürünün özelliklerini ve fiyatını söyleyip genel toplamı gösteren bir ekran gösterilecek.Burada işlemi tamamlamak için yine Submit düğmesine basıyoruz.

 

callcentricdid07

 

 

8.Adım

“Your order has been succesffully completed.” yazısıyla beraber alt tarafta DID numarası aldığınızı belirten basit bir özet ile karşılaşacaksınız.Şu an ücretsiz Amerikan Sabit Hat(DID) numaranızı almış bulunmaktasınız.Numaranızı öğrenmek için ekranın sağ üst tarafındaki My Account linkinden veya https://my.callcentric.com/home.php adresinden yönetim paneline gelebilirsiniz.Aşağıdaki resimde kontrol panelinde Products bölümünde aldığınız numarayı görebilirsiniz.(Ekran görüntüsündeki numara güvenlik amacıyla silinmiştir.)

callcentricdid09