Callcentric.com Sitesi Tanıtımı ve VoIP/SIP Hesabı Alımı

Bu yazımızda size internetteki en eski VoIP Servis Sağlayıcı şirketlerinden birisi olan Callcentric.com’u tanıtacağız. Callcentric sitesinin geçmişi 1995 yılına kadar dayanmaktadır.VoIP’in son kullanıcı tarafında duyulmaya ve tanınmaya başlamasını 2007 yılı olarak aldığımızda şirketin ne kadar köklü olduğunu anlamak zor değil.İlk önce Kurumsal olarak başlayan Callcentric, 2005 yılında son kullanıcılara da hizmet vermeye başlamıştır. Dünya çapında Bireysel ve Kurumsal müşterilerine IP-PBX Hizmeti,  ATA Cihazı(Örn:Linksys PAP2,SPA3000 gibi) Temini, IP Telefon ve Softphone dediğimiz bilgisayar üzerinden kullanılan VoIP/SIP istemcilerini sağlamaktadır.

Öncelikle Callcentric.com’dan hesap almak için aşağıdaki linkten kayıt formu sayfasına giriyoruz.Bu sayfa aynı zamanda giriş sayfası olarak da kullanılmaktadır.

[alert-announce] Callcentric.com’dan Ücretsiz Amerikan DID Numarası Almak[/alert-announce]

 

[alert-note] Callcentric.com Giriş ve Kayıt Sayfası https://www.callcentric.com/login/[/alert-note]

[alert-warning] Dikkat ! Bu siteye üye olurken epostanız dışında gerçek bilgilerinizi girmeniz gerekmiyor.Bu yüzden formda belirtilen yerlere adınız da dahil olmak üzere farklı bilgiler girmenizi tavsiye ederiz.[/alert-warning]

Karşınıza aşağıdaki gibi sol tarafta giriş formu sağ tarafta ise yeni kullanıcı formu gelecektir.

Burada sırasıyla:

Firs Name: Adınızı yazın

Last Name: Soyadınızı yazın.

Username: İstediğiniz bir kullanıcı adını yazınız.

Password: Parolanızı yazınız.

Re-enter Password: Parolanızı baştan yazınız.

Email: Eposta adresinizi yazınız.(Burada yazacağınız eposta etkinleştirme linki gönderileceğinden gerçek olmalıdır.)

Please enter the symbols from the picture: Yazının altında görülen kodu hemen alttaki satıra yazıp Continue düğmesine basınız.(Kodlar sayfayı her açışınızda değişmektedir.)

callcentrichesap1

2.Adım

Bu sayfada üyelik formunun devamı gelmekte. Kutucukları sırasıyla;

Contact information:

City: Yaşadığınız şehri seçiniz.

State: Boş bırakınız.

Postal Code: Rastgele bir numara yazabilirsiniz.

Country: Yaşadığınız ülkeyi seçiniz.

Additional information:

Login: Burada ilk sayfada yazdığınız kullanıcı adınızı göreceksiniz.

Time zone: Arama kayıtlarınızı doğru anlamak için yaşadığınız ülkenin zaman dilimini seçiniz.

Agent ID: Burayı boş bırakınız.

Review and Sign the Agreements:

“By checking this checkbox” ile başlayan kutucuğu işaretleyip I Agree Sign Me Up düğmesine basıp bir sonraki sayfaya geçin. Aşağıdaki gibi bilgilerinizi kaydedildiğine dair bir animasyonla karşılaştıktan sonra ikinci resimdeki gibi hesap sayfasına yönlendirileceksiniz.

callcentrichesap3

 

3.Adım

Burada isterseniz Callcentric.com’un tanıtım turuna katılabilir veya turuncu karenin sağ alt köşesindeki Go to My Callcentric linkine tıklayarak hesap yönetim panelinize ulaşabilirsiniz.

callcentrichesap4

 

 

Callcentric.com Hesap Yönetim Paneli

Yönetim Panelinde dikkat etmeniz gerekenler.Sol üstte bulunan bölüm içinde sizin Adınız, Kullanıcı adınız, diğer Callcentric üyeleri tarafından aranabilmeniz için size verilen numara bulunmaktadır. Callcentric numaranız herkeste olduğu gibi 1777 alan koduyla başlamaktadır.Ondan sonra gelen 7 hane sizin üye olma sıranıza göre artarak belirlenmektedir.Son olarak Callcentric.com’dan alacağınız servislerin listesini orta kısımda aşağıda görülen Product başlığı altında görebilirsiniz.

callcentrichesap5

 

 

Callcentric.com VoIP/SIP Ayarları

Proxy/Registrar: callcentric.com

Domain/Realm: callcentric.com

Username: 1777 ile başlayan Callcentric numaranız.

Password: Üye olurken belirlediğiniz hesap şifreniz.

Authentication name: Bazı uygulamalarda bu boşluğu da doldurmanız gerekir.Aynı şekilde buraya da 1777 ile başlayan Callcentric numaranızı yazmanız gerekiyor.