3CX Phone for Android Voip/Sip Ayarları

[alert-announce] Android için Tüm VoIP SIP Programları [/alert-announce]

3CX Phone Voip/Sip Phone for Android programı Sipdroid’e güzel bir alternatif diyebiliriz.Aynı programın iPhone ayarlarını buradaki yazımızda bulabilirsiniz. 3CX programının Sipdroid’ten en büyük farkı ise tuş takımı.Sipdroid programında ana menüde bulunan satıra tıkladıktan sonra numara tuşlanabilirken, 3CX Phone programını açtığınızda tuş takımı direk karşınıza gelmekte.Ayrıca numara çevirmeye başladığınızda aynı Sipdroid gibi rehberinizde eşleşen isimler ekrana çıkıyor.

 

[alert-note]Sipdroid Programından çok daha kolay kullanıma sahip Zoiper for Android programının ayarlarını görmek için tıklayın![/alert-note]

[alert-note]3CX Phone for Android programını Android Marketten indirmek için buraya tıklayın.[/alert-note]

 

1.Adım

 

Programı kurup çalıştırdıktan sonra yukarıdaki gibi bir uyarı ekranıyla karşılaşacaksınız.Ok tuşuna bastıktan sonra hemen aşağısında bulunan Add New tuşuna basın.

2.Adım

Ayarlarınızı girmeniz için yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir.Boşlukların açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Name: Programı açtığınızda sağ üst köşede görünecek olan hesap ismini belirler.Örn: Nonoh

Display Name: NKarşı tarafı aradığınızda gözükecek olan isminizi yazınız.Nonoh için bu işlem farklı yollardan yapıldığından burayı doldurmanız bir etki etmeyecektir.

User: Voip servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adınızı yazınız.

ID: Kullanıcı adınızı tekrar yazınız

Password: Şifrenizi yazınız

Server Settings

I am Out of Office seçeneğini işaretleyiniz.

Local PBX IP: Boş bırakınız

External PBX IP: Voip servis sağlayıcınızın sunucu adresini yazınız. Örn: sip.nonoh.net

 

Son olarak Save tuşuna basıp ayarlarınızı kaydediniz.Ayarlar doğru yapıldığı takdirde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ekranın sol üst köşesinde yeşil ışık görünecektir.Ayrıca 3CX logosunun hemen altında On Hook yazısı görünecektir.Artık arama yapabilirsiniz.